28300, Кіровоградська обл., Петрівський р-н., смт Петрове, вул. Жовтнева (Святкова) 20, тел. (05237) 9-76-71. E-mail: orgotdel@rajrada.com

images/resized/images/foto103072013_200_150.png

В територіальних громадах проходять сходи громадян, засідання круглого столу, зустрічі з громадою з питань обговорення проекту Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади.

Такі заходи останнім часом відбулися в с.Іскрівці, с.Іванівці та с.Луганці.

Заступник голови районної ради Володимир Руденко, проводячи зустрічі з громадськістю, звертає увагу на основні етапи та шляхи проведення реформи, яка передбачає зміни владних повноважень та продуктивний розвиток територіальних громад.

В проекті Концепції слушно констатується неспроможність преважної більшості органів місцевого самоврядування здійснювати власні і делеговані повноваження, обмеженість фінансових ресурсів місцевого самоврядування, складна демографічна ситуація, знелюднення сільських територій, відсутність мотивації та стимулюючих факторів для їх розвитку. Відзначається також неспроможність жителів до солідарних дій у досягненні спільних цілей розвитку громади.

Кінцевою метою реформування місцевого самоврядування в Україні має стати запровадження ефективної системи надання якісних і доступних публічних послуг, становлення інститутів демократії, задоволення інтересів громадян в усіх сферах життєдіяльності на відповідних територіях, а також узгодження інтересів держави та територіальних громад.

Реформа відбуватиметься в два етапи. Під час підготовчого етапу розроблятимуться і прийматимуться всі необхідні акти законодавства, створюватиметься законодавча основа для реалізації права територіальної громади на добровільне об’єднання з наданням державної підтримки новоутвореним об’єднаним громадам для поліпшення інфраструктури надання послуг та транспортної доступності, визначатимуться основні засади фінансування проектів співробітництва громад.

Другий етап впровадження (2015-2020 роки) передбачає здійснити моделювання адміністративно-територіальних одиниць в регіонах та підготувати проекти необхідних нормативних актів для завершення формування нової системи адміністративно-територіального устрою України.

Реформування територіальної організації влади передбачає зміну статусу місцевих держадміністраційз місцевих органів виконавчої влади на органи, які здійснюють контроль за дотримання законодавства, законністю актів органів місцевого самоврядування, а також координацію діяльністю територіальних органів центральних органів виконавчої влади на відповідній території.

Погода

Погода Петрове

Офіційні вебсторінки

Календар новин

  • 2020 (121)
  • 2019 (48)
  • 2018 (50)
  • 2017 (81)
  • 2016 (83)
  • 2015 (48)
  • 2014 (54)
  • 2013 (58)
  • 2012 (37)
  • 2011 (21)