28300, Кіровоградська обл., Петрівський р-н., смт Петрове, вул. Жовтнева (Святкова) 20, тел. (05237) 9-76-71. E-mail: orgotdel@rajrada.com


Аналітичний огляд страхових нещасних випадків на виробництві та профзахворювань зареєстрованих  у відділенні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Долинському районі (Долинський, Новгородківський, Петрівський райони) за 6 місяців 2017 року


 

Одним із основних показників стану охорони праці є рівень виробничого травматизму та професійної захворюваності.

Аналіз стану нещасних випадків свідчить, що за  6 місяців 2017 року до відділення ВД ФСНВ у Долинському районі надійшло 3 повідомлення про нещасні випадки на виробництві (Петрівська виправна колонія № 49 – 10.02.2017 р., сільськогосподарський виробничий кооператив «Агрофірма Маріампольська»  - 18.03.2017 р. та філія "Куцівський елеватор" ТОВ "АТ Каргілл" – 18.03.2017 р.). За результатами розслідування було складені акти за формами Н-5 «Про проведення спеціального розслідування нещасного випадку» та Н-1 «Про нещасний випадок, пов'язаний з виробництвом». Порівняно з аналогічним періодом минулого року, кількість нещасних випадків пов’язаних з виробництвом залишилось на тому же  рівні (в розрізі районів: Долинський – зменшення на 2 випадки; Новгородківський – залишилось на тому же рівні; Петрівський – збільшення на 2 випадки).

Проведений аналіз свідчить, що протягом 6 місяців 2017 року рівень виробничого травматизму в порівнянні з аналогічним періодом минулого року залишився на тому же рівні на підприємствах складського господарства та агропромислового комплексу, зменшився на 1 випадок на підприємствах з добування будівельного каменю та збільшився  на 1 випадок на підприємствах у сфері юстиції та правосуддя.

Кількість професійних захворювань та групових нещасних випадків за  6 місяців 2017 року не зареєстровано, як і в аналогічному періоді минулого року. 

Нещасний випадок у Петрівській виправній колонії № 49 стався з вини самого потерпілої (особиста необережність). Основним видом події, яка призвела до нещасного випадку є: падіння потерпілого під час пересування. 

Нещасний випадок у сільськогосподарському виробничому кооперативі «Агрофірма Маріампольська» стався з вини не виконання посадових обов’язків (не створені безпечні умови праці) та особиста необережність потерпілої. Основним видом події, яка призвела до нещасного випадку є: дія рухомих і таких, що обертаються, деталей обладнання, машин і механізмів.

Нещасний випадок у філії «Куцівський елеватор» Товариства з обмеженою відповідальністю «АТ Каргілл» стався з вини самої потерпілої (особиста необережність). Основним видом події, яка призвела до нещасного випадку є: падіння потерпілої під час пересування. 

Відділенням постійно проводяться профілактичні заходи, спрямовані на усунення шкідливих та небезпечних виробничих факторів, запобігання нещасним випадкам на виробництві та іншим випадкам загрози здоров’ю застрахованих, викликаним умовами праці.

Працівниками відділення взято участь у  засіданнях районних рад з питань безпечної життєдіяльності населення на тему: «Про стан виробничого травматизму та професійних захворювань за 2016 рік», «Безпечні умови праці – це життя та здоров’я працівників» та в засіданнях кущових нарад з питань підготовки до проведення комплексу весняно - польових робіт в умовах у 2017 році "Про стан охорони праці при проведенні весняно - польових робіт" в Долинському  та Новгородківському районах.  

Прийнято участь у проведенні першого етапу конкурсів дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей» відділу освіти, молоді та спорту Долинської, Новгородківської та Петрівської РДА.

Надана інформація та стаття на сайті управління ВД ФССНВ на тему: "Перша допомога при шокові та ударах" та "Охорона праці очима дітей".

Надані інформації та статті на сайтах Долинської, Новгородківської та  Петрівської РДА, Долинської, Новгородківської та Петрівської районних рад,   Долинської міської та Новгородківської селищної рад.

Взято участь у нараді на Долинському філіалі ДП «Сантрейд» до Всесвітнього дня охорони праці у 2017 році на тему: Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці» та «Попередження нещасних випадків на виробництві».

Прийнято участь з керівниками структурних підрозділів Петрівської РДА, відповідальними за стан охорони праці, представниками профспілкових комітетів, головним спеціалістом фонду соціального страхування з тимчасовою втратою працездатності,  інженерами з охорони праці підприємств Петрівського району в проведенні "Круглого столу" з нагоди  Всесвітнього дня охорони праці у 2017 році.

Прийнято участь у проведені конкурсів малюка серед дітей та батьків на тему «Охорона праці очима дітей» та "Краще робоче місто"  до Тижня охорони праці та 28 квітня - Всесвітнього дня охорони праці під девізом: «Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці».

Взято участь в опрацюванні та впровадженні системи управління охороною праці у 37 підприємствах, установах та організаціях та участь у розроблені профілактичних заходів щодо усунення причин настання нещасного випадку в 4 організаціях.

Було взято участь в роботі 35 комісій з перевірки знань з питань охорони праці у працівників підприємств суб’єктів  підприємницької  діяльності в кількості 506 осіб.

Прийнято участь у розробленні профілактичних заходів, механізмів їх реалізації, впровадження їх на підприємствах страхувальників, внесення пропозицій щодо підвищення безпеки виробництва на підприємствах: ПП "ПА "МЮННТ" (Новгородка), Петрівська виправна колонія № 49, СВК «Агрофірма Маріампольська», Філія "Куцівський елеватор" ТОВ "АТ Каргілл".

З метою усунення недоліків, порушень з охорони праці та підвищення існуючого рівня стану охорони праці протягом 6 місяців 2017 року  страхувальникам надано  28 консультацій  з  питань  організації  служби  охорони  праці  на  підприємствах  і  в  організаціях,  порядку  розслідування  нещасних  випадків  на  виробництві, порядку  розроблення  інструкцій  з  охорони  праці тощо та  розповсюджено 94 примірників нормативних актів в електронній формі. 

 

Заступник  начальника  відділення – головний 

страховий експерт ВД ФССНВ у Долинському 

районі Кіровоградської області                                                      

 

24.07.2017                                               В.Г.Церцек

 

 

 

Погода

Погода Петрове

Офіційні вебсторінки

Календар новин

  • 2020 (121)
  • 2019 (48)
  • 2018 (50)
  • 2017 (81)
  • 2016 (83)
  • 2015 (48)
  • 2014 (54)
  • 2013 (58)
  • 2012 (37)
  • 2011 (21)