28300, Кіровоградська обл., Петрівський р-н., смт Петрове, вул. Жовтнева (Святкова) 20, тел. (05237) 9-76-71. E-mail: orgotdel@rajrada.com


Сьогодні, 14 лютого 2020 року, в селищі Петрове відбулися урочистості з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та чергової річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан.

Біля пам’ятного знаку «ВОЇНУ ЗАХИСНИКУ» в сквері ветеранів зібралися учасники бойових дій в Афганістані, Чехословаччині, Єгипті, Кореї, Іраку, Ємені, Угорщині, на Кубі, члени їх сімей, воїни АТО, керівники району, представники сільських, селищних рад, громадськості, духовенства, шкільна молодь.


До учасників районного заходу звернулися з промовами голова районної ради Тамара Сакара, перший заступник голови райдержадміністрації Тетяна Панета, голова  районної організації ветеранів України, воїн-афганець Олег Гіюк, секретар виконавчого комітету Петрівської ОТГ Володимир Руденко, дружина воїна-афганця Миколи Кисіля, Оксана Кисіль, благочинний Петрівського району, настоятель Свято-Покровського храму селища Петрового Дмитро Городецький..

Голова Петрівської районної ради Тамара Сакара, звертаючись до присутніх зазначила, що майже десять років українські військові були змушені брати участь у афганській війні. 

- Сьогодні відзначається 31-а річниця виведення військ з Афганістану. Плине час, багато чого змінюється, по-різному оцінюються події тих років. Але незмінним залишається відношення до вас, хлопці, - відзначила Тамара Вікторівна. Ви були і залишаєтесь прикладом мужності, військової честі й доблесті, нашою гордістю. Ваша відвага стала взірцем для сучасних захисників територіальної цілісності і незалежності України. І день 15 лютого не тільки спомин про трагічні події в Афганістані та про інші миротворчі місії наших військових в інших країнах. Це, насамперед, заклик до миру, який так потрібний в Україні. Тамара Вікторівна побажала усім тим, хто виконував інтернаціональний обов’язок, та їхнім родинам міцного здоров'я, тепла і затишку, добробуту та всіляких гараздів.

Разом із Тетяною Панетою, Тамара Сакара вручила районні відзнаки воїнам-інтернаціоналістам за вагомий внесок у розвиток ветеранського руху, активну участь у патріотичному вихованні молоді та з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав. 

Керівники району, також, вручили квіти батькам воїнів,що передчасно пішли у вічність.

Продовженням тематики заходу стали виступи старшокласниць Петрівського НВО, які талановито декламували вірш та виконали пісню «Зажгите свечи». Ще одна афганська пісня у виконанні Вадима Блохи і Леоніда Старова змусила ветеранів згадати молоді роки, військове братство та побратимів, що ніколи не повернуться додому, 

Після промови Дмитра Городецького та короткої спільної молитви, в хвилині мовчання присутні схилили голови перед пам’яттю воїнів, що віддали своє життя, виконуючи військовий обов’язок, захищаючи мир на нашій землі.

До підніжжя пам’ятного знаку «ВОЇНУ ЗАХИСНИКУ» керівники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, воїни-інтернаціоналісти, петрівчани поклали живі квіти та корзини з квітами. І, за багаторічною традицією, учасники заходу сфотографувалися на згадку.

Погода

Погода Петрове

Офіційні вебсторінки

Календар новин

  • 2020 (121)
  • 2019 (48)
  • 2018 (50)
  • 2017 (81)
  • 2016 (83)
  • 2015 (48)
  • 2014 (54)
  • 2013 (58)
  • 2012 (37)
  • 2011 (21)