28300, Кіровоградська обл., Петрівський р-н., смт Петрове, вул. Жовтнева (Святкова) 20, тел. (05237) 9-76-71. E-mail: orgotdel@rajrada.com


Голова районної ради Тамара Сакара взяла участь в зустрічі з учасниками АТО (ООС), яка відбулася 26 лютого 2020 року під головуванням очільника райдержадміністрації Валерія Больбота.

В заході, також, взяли участь заступник голови райдержадміністрації Тетяна Панета, начальник управління соціального захисту населення РДА Валентина Сибіра, військовий комісар Петрівського районного військового комісаріату Олег Откидач та актив громадської організації «Захисник Петрівщини» і волонтерської організації «Допоможемо воїнам Петрівщини».


 

На зустрічі обговорювалися питання соціальної підтримки учасників АТО(ООС), порушувались і проблеми. Серед тих, що непокоять учасників заходу - робота Петрівської центральної районної лікарні в умовах реформування.

Тамара Сакара, відповідаючи на запитання, пояснила, що жодного рішення про закриття відділень лікарні не приймалося й прийматися не буде.

- В умовах реформування первинної ланки медицини ми не закрили жодного ФАПу чи амбулаторії на селі. Навпаки, капітально відремонтували і покращили матеріально - технічну базу.

Така ж позиція і щодо районної лікарні. Практично всі відділення ЦРЛ капітально відремонтовані, придбане медичне обладнання, аби лікарня мала змогу отримати акредитацію і в майбутньому заключити угоди з НСЗУ.

Проблемних питань, над якими ми працюємо, вистачає. Але така ситуація склалася, принаймні з медичними закладами, подібно до нашої лікарні, по всій Україні.

Тому, сподіваюсь, що початок реформи, як мінімум відтермінують, а можливо й переглянуть, щоб не залишити жителів без необхідної медичної допомоги - зазначила Тамара Сакара.

-

Довідково про соціальний захист учасників АТО (ООС) :

На обліку в управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації перебувають 277 осіб, яким встановлено статус учасника бойових дій з числа учасників АТО/ООС, які користуються пільгами відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

На виконання заходів соціальної, професійної та психологічної реабілітації у 2019 році управління соціального захисту населення Петрівської райдержадміністрації використані кошти у сумі 84834 грн., з них:

на санаторно-курортне лікування – 43710 грн.;

на професійну адаптацію – 22768 грн.;

на психологічну реабілітацію – 18356 грн.;

У 2019 році 5 учасників АТО/ООС забезпечено санаторно-курортним лікуванням у санаторіях «Нафтуся Прикарпаття», «Східницькі Карпати», «Золота Нива». Чотирьох учасників АТО/ООС забезпечено послугами професійного навчання (курси водіїв категорії В). Двох учасників АТО/ООС забезпечено послугами психологічної реабілітації на базі санаторіїв.

З початку року трьом учасникам АТО/ООС, які отримали поранення виплачена матеріальна допомога на лікування на загальну суму 60 тис. грн.

Послугою сімейного відпочинку за 2019 рік, відповідно до обласної комплексної програми соціальної підтримки учасників АТО і членів їх сімей, сімей загиблих учасників АТО та вшанування пам'яті загиблих на 2014-2020 роки (далі Обласна програма) скористалися 4 сім'ї учасників АТО/ООС (6 осіб, з них 4 – дорослих та 2 – дитини). Витрати на надання послуги склали 27 тис. грн. Відпочинок проводився у санаторіях «Східницькі Карпати» та «Нафтуся Прикарпаття».

Відповідно до районної програми соціальної підтримки учасників АТО/ООС 29 особам, яким ще не встановлено статус учасника бойових дій, виплачена грошова компенсація за ЖКП на загальну суму 16,7 тис. грн. Двом матерям загиблих учасників АТО/ООС(Лисенко Т.О., Міхно Н.Г.), які перебувають на обліку в ЄДАРП отримали щомісячну компенсацію на оплату житлово-комунальних послуг на суму – 9,0 тис. грн.

Відповідно до розпорядження голови райдержадміністрації у 2019 році 4 учасникам АТО/ООС була надана матеріальна допомога на лікування на загальну суму 3,6 тис. грн.

Починаючи з травня 2019 року за ініціативою керівників району, було організовано клуб дозвілля учасників АТО/ООС. На організацію відповідних заходів було залучено кошти районного бюджету та спонсорська допомога на загальну суму понад 50 тис. грн., з них 35 тис. грн. це кошти районного бюджету. Протягом травня-жовтня 2019 року учасники АТО (ООС), разом із членами їх сімей, відвідали футбольний матч в м. Олександрія, здійснили екскурсії до м Чигирин, о. Хортиця та природного заповідника Холодний Яр, проводили сімейне дозвілля на природі з риболовлею та приготуванням рибної юшки. Такі заходи будуть проводитися і в 2020 році.

Погода

Погода Петрове

Офіційні вебсторінки

Календар новин

  • 2020 (121)
  • 2019 (48)
  • 2018 (50)
  • 2017 (81)
  • 2016 (83)
  • 2015 (48)
  • 2014 (54)
  • 2013 (58)
  • 2012 (37)
  • 2011 (21)