28300, Кіровоградська обл., Петрівський р-н., смт Петрове, вул. Жовтнева (Святкова) 20, тел. (05237) 9-76-71. E-mail: orgotdel@rajrada.com


 

З історії. За свідченнями людей, приміщення, у якому зараз розміщується районний Будинок культури, збудоване ще на початку ХХ століття. У той час Петрове було військовим поселенням, тож цю споруду будували для місцевих військових. Спочатку ця будівля було двоповерховою, але під час війни недалеко від неї впала бомба, тож вона деякий час була напівзруйнованою. Більш вцілілі фундамент та перший поверх були відбудовані, а другий поверх, на жаль, не зберігся.


 

В 1947 році цю будівлю відреставрували і, оскільки в Петровому не було районного Будинку культури, то тут і відкрили цей заклад. Під одним дахом з Будинком культури розмістили і районну бібліотеку.
Районний Будинок культури було реставровано (добудовано) в середині 60-х років ХХ століття. До слова сказати, капітальний ремонт глядацького залу останній раз тут робили в 1987 році.

Тотальне перевтілення
За ініціативи Тамари Сакари і Сергія Завалія в 2016 році розпочалися роботи з оновлення районного Будинку культури. Спочатку було замінено покрівлю, вікна та двері приміщення, в 2018 році розпочато капітальний ремонт фойє, в 2019 - капітальний ремонт глядацького залу. Капітально відремонтували і кабінет, де працюють методисти районного Будинку культури, закуплено нові меблі. Зовні приміщення теж оновлено і гарно вписується в ансамбль з районним музеєм історії, Сквером Єднання і набережною. Роботи проводилися за кошти районного бюджету та кошти ПрАТ «ЦГЗК» групи компаній «МЕТІНВЕСТ».

Сьогодні, 13 квітня 2020 року, голова районної ради Тамара Сакара, разом із головою РДА Валерієм Больботом оглянули оновлені приміщення районного закладу культури і залишилися задоволеними якістю виконаних робіт.

Перевтілення районного Будинку культури вражає вже тоді, коли переступаєш поріг, що веде до фойє. Блискучий кахель, дзеркала, гардеробна, вбиральні з гарячою й холодною водою - все сучасно і зі смаком.

В глядацькому залі здійснено реконструкцію сцени, встановлено нову систему освітлення, вирівняно й пофарбовано стіни й стелю, підлога теж реконструйована і встелена килимовим покриттям.

Все виконано, відповідно до вимог будівельних норм, пожежної безпеки та з урахуванням потреб людей з інвалідністю.

За словами директора РБК Ірини Реви, в планах на майбутнє - придбання одягу сцени, додаткового освітлення, зручних крісел в глядацький зал.

Залишається сподіватися, що невдовзі закінчиться карантин і петрівчани однією дружною родиною відсвяткують - і відкриття, і оновлення, і життя.

Погода

Погода Петрове

Офіційні вебсторінки

Календар новин

  • 2020 (121)
  • 2019 (48)
  • 2018 (50)
  • 2017 (81)
  • 2016 (83)
  • 2015 (48)
  • 2014 (54)
  • 2013 (58)
  • 2012 (37)
  • 2011 (21)